Volkswagen Jetta · Stage 1
Volkswagen Jetta 2.0 TDI Stage 1 Chip Tuning
Volkswagen Jetta 2.0 TDI dizel motorlarda Stage 1 yazılım; yakıt miktarı, enjeksiyon zamanlaması, turbo basıncı ve tork sınırlayıcı haritalarını yeniden kalibre eder. Donanım değişmez, orijinal yazılım yedeklenir. Aynı motor farklı kasalarda farklı fabrika gücüyle satıldığı için kazanç kasaya göre değişir.
Volkswagen Jetta 2.0 TDI chip tuning ile kaç beygir olur?
Kasaya ve fabrika gücüne göre değişir. 110–170 beygirlik 2.0 TDI motorlar Stage 1 yazılımla 175–200 beygire çıkar; en yüksek kazanç +70 beygir (2.0 TDI CR 110hp). Aşağıdaki tablodan kendi kasanızı seçin.
Volkswagen Jetta 2.0 TDI: kasa ve yıla göre Stage 1 değerleri
Yıl / kasa: 2014 - 2018
| Motor | Güç | Tork | Kazanç |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Jetta 2.0 TDI CR 110hp | 110 → 180 beygir | 250 → 360 Nm | +70 beygir |
| Volkswagen Jetta 2.0 TDI CR 150hp | 150 → 190 beygir | 320 → 430 Nm | +40 beygir |
Yıl / kasa: 2011 - 2014
| Motor | Güç | Tork | Kazanç |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Jetta 2.0 TDI CR 140hp | 140 → 180 beygir | 320 → 400 Nm | +40 beygir |
| Volkswagen Jetta 2.0 TDI CR 150hp | 150 → 180 beygir | 320 → 400 Nm | +30 beygir |
Yıl / kasa: 2005 - 2011
| Motor | Güç | Tork | Kazanç |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Jetta 2.0 TDI 140hp | 140 → 175 beygir | 320 → 395 Nm | +35 beygir |
| Volkswagen Jetta 2.0 TDI 170hp | 170 → 200 beygir | 350 → 420 Nm | +30 beygir |
Sık sorulan sorular
Volkswagen Jetta 2.0 TDI chip tuning ile kaç beygir olur?
Kasaya ve fabrika gücüne göre değişir. 110–170 beygirlik 2.0 TDI motorlar Stage 1 yazılımla 175–200 beygire çıkar; en yüksek kazanç +70 beygir (2.0 TDI CR 110hp). Aşağıdaki tablodan kendi kasanızı seçin.
Volkswagen Jetta 2.0 TDI Stage 1 ile Stage 2 arasındaki fark nedir?
Stage 1 yalnızca yazılımdır: araçta hiçbir parça değişmez ve tablodaki değerler bu yazılım içindir. Stage 2 ise egzoz, intercooler ya da hava emiş gibi donanım değişikliklerine göre hazırlanan yazılımdır; önce donanım, sonra yazılım yapılır.
Chip tuning motora zarar verir mi?
Hayır. Değerler fabrikanın bıraktığı güvenlik payı içinde tutulur; motor, şanzıman ve turbo sınırları aşılmaz. Yazılım yol testiyle ve veri kaydıyla doğrulanır. Aracın bakımı düzgün değilse (yıpranmış enjektör, tıkalı filtre, zayıf debriyaj) önce onu söyleriz.
Chip taktırınca yakıt tüketimi artar mı?
Aynı sürüş tarzında genelde azalır; çünkü aynı hızı daha düşük devirde ve daha az gazla tutarsınız. Gazı sonuna kadar kullanırsanız doğal olarak artar. Yani karar sizin ayağınızda.
İşlem ne kadar sürer, aracı bırakmam gerekir mi?
Çoğu araçta 1–2 saat. Aynı gün teslim edilir, aracı bırakmanız gerekmez. Bazı modellerde kontrol ünitesinin sökülmesi gerekir, o zaman süre uzayabilir — randevuda söyleriz.
Sonradan orijinaline geri dönebilir miyim?
Evet. Aracın orijinal yazılımı işlemden önce okunur ve saklanır. İstediğiniz an ücretsiz olarak fabrika ayarına geri yükleriz.
Volkswagen Jetta için diğer motorlar ve çözümler
Volkswagen Jetta 1.4 TSI Stage 1
Volkswagen Jetta 1.6 TDI Stage 1
Volkswagen Jetta 2.0 TSI Stage 1
Volkswagen Jetta 1.2 TSI Stage 1
Volkswagen Jetta 1.8 TSI Stage 1
Volkswagen Jetta 1.9 TDI Stage 1
Volkswagen Jetta AdBlue arıza çözümü
Volkswagen Jetta DPF arıza çözümü
Volkswagen Jetta EGR arıza çözümü
Volkswagen Stage 1 Chip Tuning