Mercedes-Benz CLS · Stage 1

Mercedes-Benz CLS 63 AMG Stage 1 Chip Tuning

Mercedes-Benz CLS 63 AMG atmosferik (turbosuz) motorlarda Stage 1 yazılım; ateşleme avansı, yakıt ve gaz tepkisi haritalarını iyileştirir. Turbo olmadığı için güç artışı turbolu motorlara göre sınırlıdır; fark en çok gaz tepkisinde ve orta devirde hissedilir. Donanım değişmez, orijinal yazılım yedeklenir.

Mercedes-Benz CLS 63 AMG chip tuning ile kaç beygir olur?

Kasaya ve fabrika gücüne göre değişir. 514–585 beygirlik 63 AMG motorlar Stage 1 yazılımla 530–660 beygire çıkar; en yüksek kazanç +103 beygir (C218 63 AMG 557hp). Aşağıdaki tablodan kendi kasanızı seçin.

Randevu al Mercedes-Benz CLS tüm motorlar ve Stage 1

Mercedes-Benz CLS 63 AMG: kasa ve yıla göre Stage 1 değerleri

Yıl / kasa: C219 - 2004 - 2010

MotorGüçTorkKazanç
Mercedes-Benz CLS 63 AMG 514hp 514 → 530 beygir 630 → 660 Nm +16 beygir

Yıl / kasa: C218 - 2014 - 2018

MotorGüçTorkKazanç
Mercedes-Benz CLS 63 AMG 557hp 557 → 660 beygir 720 → 1100 Nm +103 beygir
Mercedes-Benz CLS 63 AMG S 585hp 585 → 660 beygir 800 → 1100 Nm +75 beygir

Yıl / kasa: C218 - 2010 - 2014

MotorGüçTorkKazanç
Mercedes-Benz CLS 63 AMG Bi-Turbo 525hp 525 → 620 beygir 700 → 900 Nm +95 beygir
Mercedes-Benz CLS 63 AMG PPP 557hp 557 → 620 beygir 720 → 900 Nm +63 beygir

Sık sorulan sorular

Mercedes-Benz CLS 63 AMG chip tuning ile kaç beygir olur?
Kasaya ve fabrika gücüne göre değişir. 514–585 beygirlik 63 AMG motorlar Stage 1 yazılımla 530–660 beygire çıkar; en yüksek kazanç +103 beygir (C218 63 AMG 557hp). Aşağıdaki tablodan kendi kasanızı seçin.
Mercedes-Benz CLS 63 AMG Stage 1 ile Stage 2 arasındaki fark nedir?
Stage 1 yalnızca yazılımdır: araçta hiçbir parça değişmez ve tablodaki değerler bu yazılım içindir. Stage 2 ise egzoz, intercooler ya da hava emiş gibi donanım değişikliklerine göre hazırlanan yazılımdır; önce donanım, sonra yazılım yapılır.
Chip tuning motora zarar verir mi?
Hayır. Değerler fabrikanın bıraktığı güvenlik payı içinde tutulur; motor, şanzıman ve turbo sınırları aşılmaz. Yazılım yol testiyle ve veri kaydıyla doğrulanır. Aracın bakımı düzgün değilse (yıpranmış enjektör, tıkalı filtre, zayıf debriyaj) önce onu söyleriz.
Chip taktırınca yakıt tüketimi artar mı?
Aynı sürüş tarzında genelde azalır; çünkü aynı hızı daha düşük devirde ve daha az gazla tutarsınız. Gazı sonuna kadar kullanırsanız doğal olarak artar. Yani karar sizin ayağınızda.
İşlem ne kadar sürer, aracı bırakmam gerekir mi?
Çoğu araçta 1–2 saat. Aynı gün teslim edilir, aracı bırakmanız gerekmez. Bazı modellerde kontrol ünitesinin sökülmesi gerekir, o zaman süre uzayabilir — randevuda söyleriz.
Sonradan orijinaline geri dönebilir miyim?
Evet. Aracın orijinal yazılımı işlemden önce okunur ve saklanır. İstediğiniz an ücretsiz olarak fabrika ayarına geri yükleriz.

Mercedes-Benz CLS için diğer motorlar ve çözümler

MÜŞTERİ YORUMLARI

Müşterilerimiz ne diyor?

Ecu Prime İstanbul bayisinde Renault Fluence aracıma Stage1+ ve Dpf Egr iptal yazılımı yaptırdım aracımda inanılmaz bir güç ve performans artışı ile karşılaştım, Yaklaşık olarak 15.000km uzun kullanım testi sürecim oldu oldukça memnun kaldım. Şüphesiz Kaliteli ve Güvenilir Hizmet..
Mert Ortatepe2021

Aracınız için doğru çözümü birlikte belirleyelim

Araç bilgilerinizi gönderin, size en yakın şubemiz dönüş yapsın.

Teklif Al Merkez bul