Volkswagen Golf · Stage 1
Volkswagen Golf 1.4 TSI Stage 1 Chip Tuning
Volkswagen Golf 1.4 TSI turbo benzinli motorlarda Stage 1 yazılım; turbo basıncı, ateşleme avansı, yakıt ve tork sınırlayıcı haritalarını yeniden kalibre eder. Donanım değişmez, orijinal yazılım yedeklenir. Aynı motor farklı kasalarda farklı fabrika gücüyle satıldığı için kazanç kasaya göre değişir.
Volkswagen Golf 1.4 TSI chip tuning ile kaç beygir olur?
Kasaya ve fabrika gücüne göre değişir. 122–242 beygirlik 1.4 TSI motorlar Stage 1 yazılımla 150–321 beygire çıkar; en yüksek kazanç +79 beygir (Golf 8 1.4 TSI GTE 242hp). Aşağıdaki tablodan kendi kasanızı seçin.
Volkswagen Golf 1.4 TSI: kasa ve yıla göre Stage 1 değerleri
Yıl / kasa: Golf 8 - 2020+
| Motor | Güç | Tork | Kazanç |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Golf 1.4 TSI GTE 204hp | 204 → 280 beygir | 350 → 480 Nm | +76 beygir |
| Volkswagen Golf 1.4 TSI GTE 242hp | 242 → 321 beygir | — | +79 beygir |
Yıl / kasa: Golf 7 - 2017 - 2019
| Motor | Güç | Tork | Kazanç |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Golf 1.4 TSI 125hp | 125 → 155 beygir | 200 → 270 Nm | +30 beygir |
| Volkswagen Golf 1.4 TSI GTE 204hp | 204 → 280 beygir | 350 → 480 Nm | +76 beygir |
Yıl / kasa: Golf 7 - 2012 - 2016
| Motor | Güç | Tork | Kazanç |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Golf 1.4 TSI 122hp | 122 → 155 beygir | 200 → 270 Nm | +33 beygir |
| Volkswagen Golf 1.4 TSI 125hp | 125 → 155 beygir | 200 → 270 Nm | +30 beygir |
| Volkswagen Golf 1.4 TSI 140hp | 140 → 175 beygir | 250 → 320 Nm | +35 beygir |
| Volkswagen Golf 1.4 TSI 150hp | 150 → 175 beygir | 250 → 320 Nm | +25 beygir |
| Volkswagen Golf 1.4 TSI GTE 204hp | 204 → 280 beygir | 350 → 480 Nm | +76 beygir |
Yıl / kasa: Golf 6 - 2009 - 2012
| Motor | Güç | Tork | Kazanç |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Golf 1.4 TSI 122hp | 122 → 150 beygir | 200 → 265 Nm | +28 beygir |
Yıl / kasa: Golf 5 - 2003 - 2008
| Motor | Güç | Tork | Kazanç |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Golf 1.4 TSI 122hp | 122 → 155 beygir | 200 → 270 Nm | +33 beygir |
Sık sorulan sorular
Volkswagen Golf 1.4 TSI chip tuning ile kaç beygir olur?
Kasaya ve fabrika gücüne göre değişir. 122–242 beygirlik 1.4 TSI motorlar Stage 1 yazılımla 150–321 beygire çıkar; en yüksek kazanç +79 beygir (Golf 8 1.4 TSI GTE 242hp). Aşağıdaki tablodan kendi kasanızı seçin.
Volkswagen Golf 1.4 TSI Stage 1 ile Stage 2 arasındaki fark nedir?
Stage 1 yalnızca yazılımdır: araçta hiçbir parça değişmez ve tablodaki değerler bu yazılım içindir. Stage 2 ise egzoz, intercooler ya da hava emiş gibi donanım değişikliklerine göre hazırlanan yazılımdır; önce donanım, sonra yazılım yapılır.
Chip tuning motora zarar verir mi?
Hayır. Değerler fabrikanın bıraktığı güvenlik payı içinde tutulur; motor, şanzıman ve turbo sınırları aşılmaz. Yazılım yol testiyle ve veri kaydıyla doğrulanır. Aracın bakımı düzgün değilse (yıpranmış enjektör, tıkalı filtre, zayıf debriyaj) önce onu söyleriz.
Chip taktırınca yakıt tüketimi artar mı?
Aynı sürüş tarzında genelde azalır; çünkü aynı hızı daha düşük devirde ve daha az gazla tutarsınız. Gazı sonuna kadar kullanırsanız doğal olarak artar. Yani karar sizin ayağınızda.
İşlem ne kadar sürer, aracı bırakmam gerekir mi?
Çoğu araçta 1–2 saat. Aynı gün teslim edilir, aracı bırakmanız gerekmez. Bazı modellerde kontrol ünitesinin sökülmesi gerekir, o zaman süre uzayabilir — randevuda söyleriz.
Sonradan orijinaline geri dönebilir miyim?
Evet. Aracın orijinal yazılımı işlemden önce okunur ve saklanır. İstediğiniz an ücretsiz olarak fabrika ayarına geri yükleriz.
Volkswagen Golf için diğer motorlar ve çözümler
Volkswagen Golf 2.0 TSI Stage 1
Volkswagen Golf 2.0 TDI Stage 1
Volkswagen Golf 1.9 TDI Stage 1
Volkswagen Golf 1.0 TSI Stage 1
Volkswagen Golf 1.6 TDI Stage 1
Volkswagen Golf 1.2 TSI Stage 1
Volkswagen Golf 1.5 TSI Stage 1
Volkswagen Golf 1.6i Stage 1
Volkswagen Golf 2.0 TFSI Stage 1
Volkswagen Golf 1.4i Stage 1
Volkswagen Golf 1.6 FSI Stage 1
Volkswagen Golf 1.8 TSI Stage 1
Volkswagen Golf 1.8T Stage 1
Volkswagen Golf 2.3 VR5 Stage 1
Volkswagen Golf R32 Stage 1
Volkswagen Golf Pop & Bang yazılımı
Volkswagen Stage 1 Chip Tuning